Filmy > Krakowski Teatr Tańca - Poliamoria

O prelekcji:

Krakowski Teatr Tanca performed at TEDxKrakow, which took place on 25 October 2013 at Stara Zajezdnia in Kraków's Jewish district. Our theme this year was Make! and was a celebration of making. We asked our speakers to explore and demonstrate the practice, and to ponder what it takes to make more makers. We featured some of Krakow's makers and created a dedicated maker space to encourage our audience of over 600 people to have a go at making something -- anything!

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Krakowski Teatr Tańca to grupa tancerzy, którzy w swojej twórczości często sięgają do tradycji teatralnej. Tematyka ich spektakli jest naprawdę szeroka, obejmuje kwestie tak różnorodne i złożone, jak historia Ewy Braun czy współczesne problemy gender. Każde przedstawienie to dla nich próba rozmowy z widzem. Są znani ze spektakli tanecznych, które tryskają energią i budzą prawdziwe emocje.

Twórcą i kierownikiem artystycznym założonej w 2008 roku grupy jest choreograf - Eryk Makohon - z wykształcenia architekt i teoretyk tańca, który poświęcił kilka lat, aby w Krakowie i okolicach ożywić kulturę związaną z tańcem współczesnym. Poza regularną aktywnością sceniczną, KTT prowadzi Pracownię METAfizyczną, w ramach której kształci młodych tancerzy-performerów w zakresie techniki tanecznej oraz technik wyrazu scenicznego. Jako gość specjalny konferencji TEDxKraków, artyści KTT przedstawią krótki performance na żywo.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »