Filmy > Iwona Olszowska - A concert for organs

O prelekcji:

Iwona performs an excerpt from "A concert for organs"; an exploration of organic motion, inner expression and the possibility of their personalities.

Dancer, choreographer, contemporary dance teacher and director of the Experimental Dance Studio (EST) in Kraków, Iwona has a particular interest in body awareness, contact improvisation and improvisation as performance.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2015

O prelegencie:

Iwona Olszewska - Jest założycielką i kierownikiem artystycznym Eksperymentalnego Studia Tańca EST, działającego przy SCKM w Krakowie. Realizowała wiele swoich projektów tanecznych w USA, tańczyła m.in. w Nowym Jorku (Judson Church, Art At University Settlement) i Waszyngtonie (Marvin Theater, George Washington University, Corcoran Gallery). W Ameryce Północnej uczyła się warsztatu ruchowego (na Uniwersytecie Alabama i George Mason w USA oraz na Uniwersytecie Calgary w Kanadzie). Tańczy od 1984 a choreografie tworzy od 1987 roku. W swych pracach odwoływała się do innych dziedzin sztuki, czerpała inspiracje z muzyki, malarstwa, literatury. Przez krytyków jej występy są określane jako “nowe polskie horyzonty w tańcu współczesnym”.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »