O, coś nowego: Czytajcie nas na Medium!

Dodane przez emilia-meres 18 maja, 2016, 13:05

[PL] Jesteśmy w ekscytującej fazie nowości, przeprowadzek, re-brandingu, i ogólnego zachwycenia. Czytajcie więcej na naszej nowej platformie: The Thought Exchange w dwóch wersjach -- angielskiej i polskiej. Serdecznie zapraszamy do lektury i zachęcamy do pozostawiania komentarzy. [EN] We have newly taken up some cool digs on a pretty sweet spot -- a very sleek, readable blogging platform you might know of as Medium. Check out our very own publication: The Thought Exchange, available in English and Polish versions. Grab a coffee, chill out, and let your mind wander with us.

Więcej postów z naszego bloga »

REDEFINING CULTURE, Global World, Global Citizens

Dodane przez agnieszka-burghardt 04 kwietnia, 2016, 10:04

Untitled-1-of-1 Definicji kultury powstały setki. Antropolodzy od stuleci prześcigają się w rozpowszechnianiu różnorodnych teorii czym jest i co ją determinuje. Począwszy od Herodota, Platona i Arystotelesa, poprzez epokę intensyfikacji odkryć geograficznych  i rozważania Bartolomea Las Casasa czy Michaela de Montaigne, aż do badaczy kultury czasów współczesnych, temat zdaje się nie mieć końca. W najszerszym sensie kultura oznacza wszystko co jest stworzone przez człowieka, co jest przez niego nabywane poprzez uczenie się, przekazywanie innym ludziom i następnym pokoleniom. Jest skumulowanym doświadczeniem, istniejącym i ewoluującym w czasie. Kultura to nie tylko to co wyszukane, piękne, dobre i szlachetne, ale wszystko co jest dziełem człowieka, nawet to co budzi nasz sprzeciw a niekiedy nawet skrajne oburzenie.

Więcej postów z naszego bloga »

TEDxKrakówSalon - Technology and Upgrading Humanity

Dodane przez karolina-nieckarz 03 marca, 2016, 21:03

Ciężko dziś sobie wyobrazić życie bez komputerów osobistych, smartphone'ów, aplikacji mobilnych czy nowoczesnej aparatury medycznej. Dzięki wizjonerstwu i ciężkiej pracy naukowców z całego świata, możemy dziś komunikować się ze sobą w świecie wirtualnym, ulepszać swoje ciało sztucznymi wszczepkami i snuć coraz realniejsze wizje świata rodem z filmów science-fiction. Jesteśmy świadkami szalonej rewolucji technologicznej i większość z nas bierze w niej udział, nawet nieświadomie. Na kolejnym spotkaniu TEDxKrakówSalon chcemy porozmawiać o technologii i jej wpływie na człowieka. Czwartkowy wieczór 10 marca potraktujemy jako okazję do refleksyjnego spojrzenia na ten temat z szerszej perspektywy. Gotowi? :) Komputery personalne są powszechne, pomimo, że premiera pierwszego iPhone'a miała miejsce niecałe 10 lat temu.

Więcej postów z naszego bloga »

TEDxKrakówLive

Dodane przez agnieszka-burghardt 10 lutego, 2016, 09:02

Już w przyszłym tygodniu, przez pięć dni, od 15. do 19. lutego kanadyjskie Vancouver ponownie stanie się epicentrum atrakcji związanych z doroczną konferencją TED. Organizatorzy zatytułowali nadchodzące wydarzenie „Dream”, ponieważ dziś marzenia liczą się bardziej niż kiedykolwiek. Z roku na rok ludzkość ma szerszy dostęp do informacji i większe możliwości technologiczne. Jednocześnie, zdarza się, że tracimy zapał i ograniczamy własny potencjał osłabieni przez przyziemne rozwiązania, zniechęceni ich złożonością i wyczerpani opinią społeczną, powątpiewającą w efekt naszych poczynań.

Więcej postów z naszego bloga »

Be the Change!

Dodane przez agnieszka-burghardt 13 stycznia, 2016, 23:01

Cover_tt_1500x5001 „Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się". Choć na pierwszy rzut oka powyższa teza wydaje się być nieco kontrowersyjna, po chwili namysłu trudno nie zgodzić się z jej autorem - Andrzejem Sapkowskim. Co więcej,  przełom Starego i Nowego Roku, to ten czas, kiedy najbardziej chcemy zrewolucjonizować swoje życie, wcielić odkładane na nieokreślone kiedyś plany i przedsięwzięcia,  a noworoczne postanowienia stają się wszechobecną mantrą.

Więcej postów z naszego bloga »

Zapisz się do newslettera

Jeśli chciałbyś wiedzieć więcej na temat naszych planów na przyszłość oraz zbliżających się wydarzeń, zapisz się na regularny (ale wysyłany nie częściej niż raz na tydzień) Newsletter.

Facebook


TED jest organizacją non profit zajmującą się ideami wartymi propagowania. Powstała 25 lat temu w Kalifornii przy okazji czterodniowej konferencji, organizacja TED obecnie wspiera idee, które zmieniają świat dzięki licznym inicjatywom. Na osiemnastominutowe przemówienia podczas TED zapraszani są czołowych myśliciele i działacze z całego świata. Ich przemówienia są później udostępniane bezpłatnie na stronie TED.com.

Konferencja TED Conference odbywa się każdej wiosny w Long Beach, California (jednocześnie z konferencją TEDActive w Palm Springs), a konferencja TEDGlobal organizowana jest każdego lata w Edynburgu w Szkocji. Inicjatywy medialne TED obejmują: stronę TEDcom, gdzie codziennie umieszczane są najnowsze przemowy z cyklu TEDTalks, a także projekt Open Translation w ramach którego wolontariusze tworzą napisy i interaktywne transkrypty nagrań. TED ustanowił także doroczną nagrodę TED Prize.


W duchu idei, które warto rozprzestrzeniać, TED stowrzył program nazywany TEDx. TEDx to program niezależnie organizowanych, lokalnych konferencji, które łączą ludzi w celu dzielenia się doświadczeniami TED. Konferencje TEDx, to spotkania, gdzie x = niezależnie organizowane wydarzenie w ramach TED. TED wyznacza ogólne wytyczne dotyczące programu TEDx, ale poszczególne wydarzenia TEDx są organizowane niezależnie.