Filmy > Recycling Band - Music from trash

O prelekcji:

The Recycling Band played at TEDxKrakow, which took place on 25 October 2013 at Stara Zajezdnia in Kraków's Jewish district. Our theme this year was Make! and was a celebration of making. We asked our speakers to explore and demonstrate the practice, and to ponder what it takes to make more makers. We featured some of Krakow's makers and created a dedicated maker space to encourage our audience of over 600 people to have a go at making something -- anything!

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

- Wow, to naprawdę może brzmieć! - słyszą często z ust publiczności zaskoczonej instrumentami, na których grają, muzycy zespołu Recycling Band. Aby zwrócić uwagę na globalny problem zanieczyszczenia środowiska i podkreślić wartość recyklingu, grupa polskich instrumentalistów "odpadowych" podróżowała i koncertowała po Europie, w tym także po Polsce, grając na instrumentach wykonanych ze śmieci.

Zespół składa się z czterech osób: Kamil Kędzierski (ButloGitara, główny konstruktor instrumentów), Marcin Nenko (ButloBas), Dominik Stankiewicz (odpadowa perkusja), i Piotr Bolanowski (instrumenty klawiszowe).

Kamil Kędzierski i Maciej Pierzynka, absolwenci metalurgii na AGH, zaczęli robić instrumenty ze śmieci w 2011 roku i jak dotąd stworzyli: gitary basowe i akustyczne, ukulele, bębny, trąbki, skrzypce i klawiszon, a wszystko z materiałów takich jak stare drewniane drzwi, stoły, butelki po wodzie, materace, grzebienie, wiadra i puszki po farbach. Aby zbudować takie rzeczy trzeba sporo wyobraźni, nie sądzicie?

Recycling Band był również finalistą piątej edycji polskiej wersji programu Mam Talent. Ponieważ tematem przewodnim naszej październikowej konferencji TEDxKraków jest Make!, ten zespół doskonale wpisuje się w klimat wydarzenia. Odpadowi muzycy pokażą nam, że dla chcącego nic trudnego i że muzykę można stworzyć nawet ze śmieci.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »