Filmy > Richard Satava - Making ideas happen

O prelekcji:

Richard Satava spoke at TEDxKrakow, which took place on 25 October 2013 at Stara Zajezdnia in Kraków's Jewish district. Our theme this year was Make! and was a celebration of making. We asked our speakers to explore and demonstrate the practice, and to ponder what it takes to make more makers. We featured some of Krakow's makers and created a dedicated maker space to encourage our audience of over 600 people to have a go at making something -- anything!

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Richard Satava od zawsze miał skłonność do zmian. Kiedy służył w wojsku, zainteresował się robotyką i jako członek DARPA (Agencji Zaawansowanych Obronnych Projektów Badawczych Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych) poszukiwał innowacji w biotechnologii. Obecnie jako chirurg rozwija technologie niczym z filmów science fiction i jest ekspertem kanału Discovery. Jak twierdzi, nie byłby w stanie tego wszystkiego osiągnąć, gdyby nie pasmo porażek, jakie przydarzyły mu się po drodze – bo każda droga do sukcesu wybrukowana jest przede wszystkim niepowodzeniami.

Możliwość generowania kreatywności jest tym, co fascynuje Richarda i o tym właśnie opowie podczas TEDxKraków 2013. Nauka przeżywa obecnie kryzys, ponieważ nie jest w stanie wytłumaczyć wszystkich zjawisk, jakie zachodzą w świecie. Zdaniem Richarda, nadchodząca rewolucja w myśleniu będzie miała większe znaczenie niż powstanie internetu. Żeby do niej dojść, potrzebujemy innowacji, a w szukaniu jej pomogą nam nowoczesne technologie

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »