Filmy > Michał Żołnowski - How I found over 100 asteroids

O prelekcji:

Lekarz za dnia, tropiciel planetoid nocą -- Michał Żołnowski w 2011 roku za własne pieniądze zbudował na północy Włoch zdalnie sterowane amatorskie obserwatorium astronomiczne Rantiga Osservatorio i od tej pory wraz ze swoim wspólnikiem Michałem Kusiakiem zajmuje się poszukiwaniem planetoid, które mogłyby zagrażać Ziemi. Obecnie konkurują z dużymi, profesjonalnymi obserwatoriami, a efekty są niesamowite -- znaleźli już ponad 200 asteroid.
Podczas TEDxKraków Michał opowie o tym, jak powstało jego obserwatorium, jaką strategię przyjął w swoich poszukiwaniach oraz dlaczego zwyczaje włoskich krów mogą wpłynąć na losy naszej cywilizacji.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Lekarz za dnia, tropiciel planetoid nocą – Michał Żołnowski w 2011 r. za własne pieniądze zbudował na północy Włoch zdalnie sterowane amatorskie obserwatorium astronomiczne Rantiga Osservatorio i od tej pory wraz ze swoim wspólnikiem Michałem Kusiakiem zajmuje się poszukiwaniem planetoid, które mogłyby zagrażać Ziemi. Obecnie konkurują z dużymi, profesjonalnymi obserwatoriami, a efekty są niesamowite – znaleźli już ponad 200 asteroid.

Podczas TEDxKraków Michał opowie o tym jak powstało jego obserwatorium, jaką strategię przyjęli w swoich poszukiwaniach oraz dlaczego zwyczaje włoskich krów mogą wpłynąć na losy naszej cywilizacji.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »