Filmy > Waldemar Domański - Zostan Miotaczem Idei

O prelekcji:

Waldemar Domański jest miejscowym radnym; na swoim koncie ma liczne projekty. TEDxKraków odwiedzi w roli założyciela i współorganizatora niezwykle popularnych krakowskich „lekcji śpiewania". Pierwsza odbyła się w Krakowie w listopadzie 2002 roku. Do tej pory udział w takich lekcjach wzięło ponad 250 tysięcy osób. Uczestnicy przybywają z różnych stron świata, a z lekcji wychodzą z poczuciem więzi z tworzoną społecznością. Waldemar pragnie promować nowoczesny patriotyzm za pośrednictwem piosenki i śpiewu -- ponieważ, jak mówi, patriotyzm wcale nie musi się wiązać z cierpieniem. W 2007 roku założył Cyfrową Bibliotekę Polskiej Piosenki, w której zgromadzono już ponad 60 tysięcy materiałów archiwalnych, w tym ponad 2 tysiące biografii kompozytorów, ich muzykę, a także historie opisujące zespoły, wykonawców oraz genezę powstania poszczególnych utworów.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Waldemar Domański jest krakowskim radnym, realizującym wiele ciekawych projektów. Dla TEDxKraków wystąpi jako organizator popularnych Lekcji Śpiewania. Pierwsza Lekcja odbyła sie w listopadzie 2002 r. i od tego czasu wzięło w nich udział ponad 250 tysięcy osób. Na krakowski Rynek przychodzą zarówno krakowianie, jak i przyjezdni z innych miast, żeby z pomocą rozdawanych śpiewników wspólnie pośpiewać polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Waldemar pragnie wypromować nowoczesny patriotyzm właśnie poprzez śpiewanie, bo, jak mówi, patriotyzm nie musi być cierpieniem. W 2007 r. założył Bibliotekę Polskiej Piosenki, która obecnie ma ponad 60 tysięcy materiałów archiwalnych, w tym 2 tysiące biografii kompozytorów i ich dzieł, a także genezę poszczególnych utworów.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »