Filmy > Jerzy Vetulani - What can we do to improve our brains?

O prelekcji:

Jerzy jest neurobiologiem, wykładowcą, blogerem i jednym z najczęściej cytowanych polskich naukowców. Jego pasją jest mózg i jego rola, a swój czas poświęca na popularyzowanie neurobiologii. Zawodowo Jerzy zajmuje się badaniem procesów związanych z depresją, uzależnieniem i pamięcią. Jako przygotowanie do starości poleca (między innymi) częstą grę w Scrabble i rozwiązywanie krzyżówek.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Jerzy Vetulani jest neurobiologiem, neuro-psycho-farmakologiem, biochemikiem, członkiem Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności, jeden z najczęściej cytowanych polskich naukowców, bloger, pisarz, kiedyś nawet wykonawca kabaretu Piwnicy pod Baranami i założyciel tajnej społeczności zbierającej pluskwy (1946). Jego pasją jest mózg i jego rola, oddany jest popularyzacji neurobiologii. A sądząc po liczbie słuchaczy pojawiających się zarówno na nocnych spotkaniach „Gadający Pies”, jak i na dziennych wykładach dla studentów, zdecydowanie ma do tego talent.

Zawodowo Jerzy zajmuje się badaniem procesów związanych z depresją, uzależnieniem i pamięcią. Jako przygotowanie do starości poleca między innymi częstą grę w Scrabble i rozwiązywanie krzyżówek.

Jeden z bardziej popularnych prelegentów zeszłorocznej edycji TEDxKraków chyba pokochał nas z wzajemnością – swój harmonogram wystąpień opracował tak, żeby pojawić się u nas i w tym roku.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »