Filmy > Andy Williams - Nowe zadania dla instytucji kulturalnych

O prelekcji:

Sklepikarz z Tunezji dokonuje samospalenia w akcie protestu przeciw represji autokracji, wywołując bezprecedensowe powstanie na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Protest pokojowy w północnym Londynie przeistacza się w ciąg starć z policją, masowych grabieży i podpaleń w miastach Anglii.

Dzięki organizacyjnym narzędziom technicznym i komunikacji w czasie rzeczywistym każdy może stać się działaczem międzynarodowym. A ty – jaki front reprezentujesz? Jako społeczeństwo wykształciliśmy narzędzia organizacyjne do wykorzystania w świecie globalnym. Teraz to one kształtują nas. Członkowie pokolenia Y są ze sobą połączeni mocniej niż jakiekolwiek wcześniejsze pokolenie. Młodzi ludzie domagają się natychmiastowego wynagrodzenia i mają wysokie oczekiwania, ale są też bardziej zaangażowani w budowanie społeczności. W jaki sposób rządy, firmy, instytucje takie jak British Council i zwykli ludzie zareagują na tę „nową normalność”?

Nagrane podczas: TEDxKraków 2011

O prelegencie:

Andy Williams jest dyrektorem British Council w Polsce. W ciągu ostatnich dwudziestu lat pracy kulturalnej w sektorze stosunków międzynarodowych przebywał w wielu miastach – od Londynu, przez Gdańsk, Damaszek i Bangkok, po Baku. Z wykształcenia jest reżyserem teatralnym. W tej branży pracował na początku swojej kariery, w 1980 roku, przedstawiając brytyjskiej publiczności ambitne treści nowych pisarzy europejskich. Pierwsze doświadczenia Andy'ego Williamsa związane z Polską to praca w British Council na Uniwersytecie Gdańskim w latach 1991-1996.

Transkrypt: Jerzy Paź (korekta Krystian Aparta)

Tłumaczenie: Kinga Skorupska (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »