Filmy > Tal Golesworthy - Lessons learned from designing my own cardiac implant

O prelekcji:

Ponieważ osobista specjalizacja naukowców coraz bardziej dystansuje od siebie specjalistów technicznych, zapotrzebowanie na zespoły łączące wiele dziedzin jest bardzo duże. Chociaż liczne gałęzie przemysłu korzystają z takich zespołów, nadal istnieje wiele barier, które należy pokonać, aby czerpać oczywiste korzyści wypływające ze skupienia różnych perspektyw w jednym zespole.

Projekt External Aortic Root Support (EARS) jest przykładem wielce inspirującym: powodowany osobistą motywacją inżynier zebrał zespół specjalistów z wielu dziedzin (inżynierów, chirurgów i radiologów), którzy przekształcili prosty pomysł w praktykę. External Aortic Root Support to obecnie realne rozwiązanie chirurgiczne dla pacjentów z poszerzeniem aorty, a sam projekt dowodzi, że zespoły specjalistów z wielu dziedzin potrafią dokonać znacznych postępów przy skromnym budżecie i w ograniczonym czasie.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2011

O prelegencie:

Tal Golesworthy jest dyplomowanym inżynierem (Chartered Engineer, CEng) z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w pracach badawczo-rozwojowych nad oczyszczaniem gazów spalinowych i kontrolą zanieczyszczenia powietrza. Prowadzi trzy małe firmy; dwie związane są z kontrolą zanieczyszczeń, a jedna z dziedziną bioinżynierii.

Transkrypt: Krystian Aparta

Tłumaczenie: Monika Marcowska (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »