Filmy > Ramón Tancinco - Czy Kraków ma szansę stać się europejską Doliną Krzemową? Oczywiście!

O prelekcji:

Dolina Krzemowa to przede wszystkim perfekcyjnie zrealizowana wizja, chociaż oparta na bardzo prostych podstawach – wykorzystano w niej najmocniejsze z pięciu ogniw: najlepsze uniwersytety, najlepsze koncerny międzynarodowe, kapitał inwestycyjny, idealne miejsce do zamieszkania i powstającą nową kulturę. Mam zamiar wyjaśnić, dlaczego Kraków będzie drugą Doliną Krzemową”.

Ramón Tancinco, były kapitan wojsk amerykańskich, a obecnie szef ds. strategii i rozwoju biznesu na obszarze Europy Środkowowschodniej w firmie Cisco Systems®, jest głęboko przekonany o tym, że Kraków stanowi potencjalną europejską Dolinę Krzemową. Ten pasjonat technologii, przedsiębiorczości i Krakowa (jak i rolnictwa, ale to już zupełnie inna historia) wykazał się energią i entuzjazmem, które pomogły zbliżyć do siebie instytucje publiczne, firmy i osoby prywatne, aby wspólnie działać na rzecz stworzenia środowiska sprzyjającego rozwojowi przedsiębiorczości. W Małopolsce w tej chwili dzieje się sporo, ale pozostaje jeszcze wiele do zrobienia. Czego możemy się nauczyć od ekosystemów takich jak Dolina Krzemowa i Bangalore? Jakie postawy i zachowania będziemy musieli pielęgnować (a jakie przezwyciężyć)?

Nagrane podczas: TEDxKraków 2011

O prelegencie:

Ramón A. Tancinco jest szefem ds. strategii i rozwoju biznesu na obszarze Europy Środkowowschodniej w firmie Cisco Systems®. Korzystając ze swojego 10-letniego doświadczenia, na tym stanowisku zajmuje się kwestiami makroekonomii, strategii i rozwoju biznesu.

Transkrypt: Jerzy Paź (korekta Krystian Aparta)

Tłumaczenie: Kinga Skorupska (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »