Filmy > Trine Hahnemann - I am a chef, therefore I cook

O prelekcji:

Powstała nowa kultura żywienia związana z gotowaniem, relacjami z krajobrazem i z rolnikami. Chodzi tu o uprawę żywności i odżywianie się w sposób zrównoważony. Chodzi też o współpracę społeczności – aby każdy miał dostęp do świeżej żywności. Nie chodzi tu o powrót do epoki kamienia łupanego, ale raczej o gotowanie, pozyskiwanie surowców, zrozumienie problemu sezonowości i połączenie tych aspektów w ramach nowej perspektywy, nowej technologii oraz tradycji.

Nowa kultura żywienia polega na zrozumieniu naszej relacji z naturą, sposobu działania systemów żywienia i współgrania z porami roku. Chodzi również o opracowanie podstawowych zasad naszego życia lokalnego, kontroli odpadów, produkcji smacznej żywności i odżywiania się – w opozycji do działań destrukcyjnych dla naszej planety.

Nowe podejście ze Skandynawii zachęca do spojrzenia na nasz krajobraz oraz to, co oferują natura i nasi sąsiedzi. W ten sposób uzyskamy pewne wyobrażenie tego, jak osiągnąć powyższe cele.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2011

O prelegencie:

Trine Hahnemann uwielbia gotować, a jej marzeniem jest, aby każdy człowiek na świecie spożywał jeden porządny posiłek dziennie. Trine jest także autorką książek kucharskich; te międzynarodowe – „The Scandinavian Cookbook” i „Nordic Diet” – zostały opublikowane w ponad 10 krajach.

Transkrypt: Jerzy Paź (korekta Krystian Aparta)

Tłumaczenie: Joanna Stefańska (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »