Filmy > Roger Antonsen - Demonstrating the beauty of maths and science

O prelekcji:

Roger spoke at TEDxKrakow, which took place on 25 October 2013 at Stara Zajezdnia in Kraków's Jewish district. Our theme this year was Make! and was a celebration of making. We asked our speakers to explore and demonstrate the practice, and to ponder what it takes to make more makers. We featured some of Krakow's makers and created a dedicated maker space to encourage our audience of over 600 people to have a go at making something -- anything!

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Roger Antonsen w 2008 roku otrzymał tytuł doktora informatyki na norweskim Uniwersytecie Oslo, w dziedzinie logiki, teorii dowodu i automatycznego wnioskowania. Z pasją i zaangażowaniem prowadzi zajęcia naukowe, podczas których łączy swoje zamiłowanie do matematyki i łamigłówek z żonglowaniem. W swoich wykładach, pokazach i projektach, „chce prezentować nauki ścisłe w nowatorski sposób, aby zainspirować nowe pokolenia myślicieli i zmienić stereotypowe wyobrażenia o matematyce i informatyce”. W ciekawy, zaskakujący sposób – za pomocą mikrokontrolerów, czujników i technologii open source, jak np. Arduino – objaśnia matematyczne zasady rządzące żonglowaniem czy prawa fizyki, na których opiera się działanie kolejki górskiej.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »