Filmy > Catherine Bracy - Coding better government

O prelekcji:

W ciągu ostatnich dwóch dekad technologie sieciowe zasadniczo zmieniły sposób, w jaki działamy. Dla konsumentów oczywiste jest to, że w każdej chwili i z wybranego miejsca na świecie mogą uzyskać dostęp do dowolnej informacji za pomocą jednego kliknięcia. Ma to wpływ na różne branże, np. finanse i edukację. Zmiany te nie mają poważnego wpływu jedynie na sektor rządowy. Wykorzystanie technologii sieciowych XXI wieku przez rządy z różnych przyczyn nie następuje w takim tempie jak w sektorze prywatnym. Niepokojący jest rozdźwięk między obecnym krajobrazem technologicznym i postępowaniem rządów, które nas reprezentują. Misją organizacji Code for America będzie wypełnienie tej luki dzięki wprowadzeniu technologii XXI wieku w miastach i ustaleniu relacji między obywatelami a ich rządem. Jako członek Code for America Catherine Bracy odpowiada za opracowanie projektów międzynarodowych. W swojej prelekci, omawia wartości i reguły określające wizję tej organizacji. Przedstawia też produkty powstałe we współpracy z rządem i plany dotyczące budowy globalnej sieci „agentów zmian obywatelskich", która swój początek znajdzie w Krakowie!

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Wieloletnia dyrektor Centrum Berkmana d/s Internetu i Społeczeństwa na Harvardzie, Catherine Bracy kierowała kolejno programem Knight News Challenge w amerykańskiej Fundacji Knighta, a następnie kampanią prezydencką Barracka Obamy w 2012 roku. Prowadziła wówczas tak zwane biuro technologiczne, gdzie stworzyła program T4O (Technology for Obama), który poprzez Internet i media społecznościowe zbierał poparcie wśród wyborców związanych z szeroko rozumianą technologią.

Po wygranej Obamy, Catherine dołączyła do zespołu Code for America. Celem tej organizacji jest wykorzystanie technologii do stworzenia pomostu pomiędzy obywatelami a władzą, tak aby państwo jako instytucja mogło działać sprawniej. Jako dyrektor d/s projektów międzynarodowych w CfA, Catherine szeroko propaguje tę ideę wśród społeczności programistów na całym świecie. Z niecierpiwością czekamy na jej wystąpienie podczas październikowej konferencji TEDx w Krakowie, ponieważ idee Code for America są nam bardzo bliskie — to one zainspirowały nas do zorganizowania zeszłorocznego Hackathonu, z którego narodził się projekt Otwarta Małopolska.


Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »