Filmy > Gever Tulley - Making more makers

O prelekcji:

W dzisiejszych czasach dzieci są chronione przed światem i otoczeniem bardziej niż kiedyś, głównie z powodu niewłaściwego pojmowania bezpieczeństwa przez rodziców. Przez tę nadmierną opiekę dzieci niczego się nie uczą. Mówimy im, czego mają nie robić, zamiast pozwolić im na eksperymenty i kreatywność.

Gever Tulley pozwala dzieciom na zabawę z ogniem, używanie scyzoryka i elektronarzędzi. Uważa, że dzięki takim czynnościom (oczywiście pod nadzorem dorosłych) dzieci uczą się kreatywności i tego, jak zapewnić sobie bezpieczeństwo. Właśnie dlatego Gever założył Tinkering School, tygodniowy obóz letni dla dzieci, podczas którego mogą uwolnić pomysłowość i uczyć się przez działanie. Gever jest również założycielem Brightworks, innowacyjnej szkoły podstawowej w San Francisco, i autorem książki 50 Dangerous Things (You Should Let Your Children Do) [50 niebezpiecznych rzeczy, na które powinieneś pozwolić swoim dzieciom]. Konferencje TED nie są mu obce -- wielokrotnie przemawiał już na scenach TED i TEDx -- ale to będzie jego pierwsze wystąpienie w Polsce.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

W dzisiejszych czasach dzieci są chronione przed światem i ich otoczeniem bardziej niż kiedykolwiek, głównie przez to, jak nasze społeczeństwo rozumie bezpieczeństwo. Jednak przez tę nadmierną opiekę dzieci niczego się nie uczą. Mówimy im, czego mają nie robić, zamiast pozwolić im eksperymentować i być kreatywnym.

Gever Tulley jest zwolennikiem zabawy z ogniem, używania scyzoryka i elektronarzędzi. Uważa on, że dzięki takiej zabawie (oczywiście pod nadzorem dorosłych), dzieci uczą się kreatywności i bezpieczeństwa. Właśnie dlatego Gever założył Tinkering School, tygodniowy obóz letni dla dzieci, podczas którego dzieci mogą uwolnić swoją kreatywność i uczyć się poprzez działanie. Gever jest również założycielem Brightworks, innowacyjnej szkoły podstawowej w San Francisco, i autorem książki „50 niebezpiecznych rzeczy, które powinieneś pozwolić robić swoim dzieciom”. Konferencje TED nie są mu obce – wielokrotnie przemawiał już na scenach TED i TEDx, ale to będzie jego pierwsze wystąpienie w Polsce.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »