Filmy > Adam Karcz - How we built a lunar robot in a week

O prelekcji:

Adam Karcz spoke at TEDxKrakow, which took place on 25 October 2013 at Stara Zajezdnia in Kraków's Jewish district. Our theme this year was Make! and was a celebration of making. We asked our speakers to explore and demonstrate the practice, and to ponder what it takes to make more makers. We featured some of Krakow's makers and created a dedicated maker space to encourage our audience of over 600 people to have a go at making something -- anything!

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Już od najmłodszych lat Adam wykazywał pasję do nauki i techniki oraz zamiłowanie do wyzwań. Zanim ukończył szkołę średnią, był już laureatem licznych konkursów i zawodów z dziedziny fizyki jądrowej. Podczas pierwszego roku studiów na Politechnice Warszawskiej miał szansę przyjrzeć się jeszcze trudniejszym projektom, jak np. pierwszy satelita Polski czy łazik marsjański Skarabeusz. Dzięki temu Adam przekonał się, że nie ma rzeczy niemożliwych.
To przekonanie okazało się bardzo przydatne z początkiem bieżącego roku, w pierwszym dniu konkursu NASA Lunarbotics Mining Competition organizowanego w Stanach Zjednoczonych. Właśnie wtedy Adam i pozostali członkowie zespołu budującego robota Husar dowiedzieli się, że zwykle punktualna i niezawodna firma kurierska zgubiła paczkę zawierającą główne części robota, nad którym pracowali przez większość roku. Jak mówi Adam, przyświecało nam motto Apollo 13 – „tu nie ma miejsca na porażkę”. Dzięki pomocy innych uczestników konkursu zespół Husara postarał się w ciągu tygodnia odtworzyć to, na co poświęcił poprzedni rok.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »