Filmy > Charles Crawford - Fizyka dyplomacji

O prelekcji:

Były brytyjski dyplomata Charles Crawford opowiada o prawach fizyki rządzących dyplomacją, gdzie zarówno prędkość jak i masa mogą zostać wykorzystane do demonstracji siły. Mówi także o konsekwencjach jakie w stosunkach międzynatodowych wywołuje świat zmierzający ku coraz "mniejszym i szybciej poruszającym się rzeczom".

Charles podjął pracę w Brytyjskim Biurze Spraw Zagranicznych (FCO)w 1979 roku. Pracował w komunistycznej Jugosławii (1981-84); był także autorem oficjalnych wystąpień dla FCO (1984-87); pracował w Republice Południowej Afrykii w schyłkowym okresie apartheidu (1987-91) oraz w Moskwie po upadku ZSRR (1991-96). Był brytyjskim ambasadorem w Sarajewie po konflikcie na Bałkanach (1996-1998) oraz w Belgradzie po upadku Milosevica (2001-2003) i w Warszawie (2003-2007).

Pracując w Biurze Spraw Zagranicznych Charles przyczynił się do powstania wielu słynnych przemów odczytywanych przez Rodzinę Królewską, premiera i jego ministrów. Jego praca była szeroko chwalona i komentowana w Londynie, NATO i Unii Europejskiej („Bardzo czytelna i interesująca analiza… akrobatyczne i przykuwające wzrok posługiwanie się językiem.”).

Charles odszedł z FCO w 2007 roku i aktualnie jest doradcą i wykwalifikowanym mediatorem. Jego strona internetowa www.charlescrawford.biz była jednym z 20 najpopularniejszych libertariańskich blogów roku 2008/2009 w Wielkiej Brytanii.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Krystian Aparta

Tłumaczenie: Agnieszka Jędrzejczyk (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »