Filmy > Marta Wille-Baumkauff - Follow your dreams

O prelekcji:

Marta jest węgierską producentką wina wytwarzanego organicznie i zgodnie z zasadami biodynamiki. Jest właścicielką Winiarni Pendits w słynnym rejonie Tokaj. Zdaniem sąsiadów, Marta nie pracuje w swojej winnicy, ale dla niej -odznaczenia i konkursy nie mają znaczenia, najważniejszy jest produkt końcowy oraz pomoc regionowi i okolicznym plantatorom.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Marzeniem Marty było posiadanie winnicy, w której rosłyby najwyższej jakości winogrona. Marzenie się spełniło –10 hektarów, które posiada, produkuje ponad 10 tysięcy butelek wina rocznie. Wina, które produkowane jest organicznie, bez użycia pestycydów ani sztucznych nawozów. Jest to pierwsza certyfikowana organiczna winnica w rejonie.

Tokaj jest jednym z najstarszych regionów związanych z produkcją wina w Europie – słodkie wina Aszú produkowane są tam już od XVI wieku. Rodzina Marty przejęła słynne winnice tuż po upadku komunizmu i od tamtej pory wino stało się jej sposobem na życie.

Jako prawdziwa idealistka, Marta wierzy w równowagę przyrody - swoją winiarnią zajmuje się zgodnie z cyklem ruchu planet, słońca i księżyca. Podobnie dużo uwagi jak samemu winu, Marta poświęca glebie i jej długoletniemu zdrowiu. Praca przy plantacjach odzwierciedla rytm i równowagę istniejącą w naturze.

W swoim wystąpieniu Marta poruszy historię i tradycję produkcji wina, a także opowie o spokoju, jaki daje jej praca w winnicach. Więcej o Marcie i winach Aszú poczytacie na stronie internetowej Winiarni Pendits, choć najlepiej przyjść i posłuchać producentki podczas TEDxKraków 2012!

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »