Filmy > Keith Kahn-Harris - Big fish in small ponds

O prelekcji:

Keith Kahn-Harris, brytyjski socjolog i wykładowca, bada „grube ryby w małych stawach” – np. najlepszego luksemburskiego narciarza wodnego, służby specjalne Islandii czy najlepszego powieściopisarza Surinamu. Keith odkrywa małe społeczności (tzw. „małe światki”) i pokazuje czego możemy nauczyć się o sile małych w świecie coraz bardziej skoncentrowanym na (i zdominowanym przez) dużych.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Keith Kahn-Harris jest socjologiem, pisarzem i aktywistą społecznym żyjącym w Londynie. Sam o sobie mówi, że jest „ciekawski zawodowo” – uwielbia odkrywać społeczności, słuchać opowieści ich członków i chce pielęgnować tę ciekawość w małych światkach.

Społeczności i „małe światki” (subkultury) są obsesją Keitha. Jego poprzednie prace dotyczyły w szczególności dwóch subkultur: ekstremalnego heavy metalu i brytyjskiej społeczności żydowskiej. Doszedł do wniosku, że te dwie sub-subkultury mają zadziwiająco dużo wspólnego. Jego najnowsza książka sięga głębiej w problem „grubych ryb w małych stawach” i w to, czego możemy się nauczyć o sile małych w świecie, który coraz bardziej koncentruje się na dużych.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »