Filmy > Ross Langdon - Chameleon architecture

O prelekcji:

Ross jest architektem odznaczającym się dużą wrażliwością wobec społeczności i tradycji ludzi, którzy żyją w miejscu realizacji jego projektów. Urodzony i wychowany w południowo-wschodniej Tasmanii, koncentruje się na ekologicznie i społecznie zrównoważonej infrastrukturze turystycznej obszarów zagrożonych ekologicznie. Obecnie pracuje nad projektami w Ugandzie, Rwandzie i Tanzanii. Opowie nam o wielopoziomowej integracji budynku ze społecznością, dla której jest projektowany.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Ross Langdon dorastał w południowo-wschodniej Tasmanii, ucząc się jak tworzyć. Po poznaniu tajników środowiskowego designu, Ross dużo podróżował i pracował dla wielu znanych architektów, a następnie założył własne studio designerskie - Regional Associates.

Pasją Rossa jest niekonwencjonalny, zrównoważony design oraz nowe modele ekologicznie i społecznie zrównoważonej infrastruktury turystycznej na obszarach zagrożonych ekologicznie. Współpraca jest dla niego kluczowym czynnikiem sukcesu realizacji projektów. Pod współpracą Ross rozumie nie tylko sposób organizacji procesu tworzenia, ale również kto jest w niego zaangażowany – klienci, konsultanci i cała społeczność, w której projekt jest realizowany. Regional Associates, koncentrując się bardziej na kwestiach lokalnych niż na podejściu uniwersalnym, w swoich realizacjach bazuje na materiałach i technologiach pochodzących z danego obszaru, ściśle związanych z jego specyfiką.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »