Filmy > Marcin Kawalski - What I learnt when I was captured by Maoists

O prelekcji:

Marcin jest lekarzem i przedsiębiorcą w dziedzinie medycyny, uzależnionym od innowacji i technologii, maratończykiem, nurkiem i fotografem, a także studentem Singularity University w NASA. Kilka lat temu użył sprzętu medycznego i komputerowego pochodzącego z przemytu, aby dostarczyć opiekę medyczną małej wiosce w Himalajach. Był to początek prac nad zintegrowaną platformą diagnostyczną, która może zrewolucjonizować dostęp do nowoczesnej medycyny w krajach rozwijających się.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Marcin jest nieustannie zaintrygowany ludzkim doświadczeniem. Podróżując pomiędzy kulturami, językami i granicami, napędza się fotografią i sportami wytrzymałościowymi. Jest mieszkającym w Katowicach lekarzem z trzyletnim, międzynarodowym doświadczeniem, a jako przedsiębiorca wprowadza nowe technologie do dziedziny ochrony zdrowia. Jest maratończykiem, nurkiem i fotografem często wygłaszającym wykłady o podwodnej fotografii, a także studentem Singularity University w parku badawczym NASA w Mountain View w Kaliforni.

Jakby tego było mało, Marcin działa w zarządzie Lifeboat Foundation, światowej klasy think-tanku filozofów, ekonomistów, biologów, nanotechnologów, badaczy, pedagogów, politologów, inżynierów, prawników, etyków, futurystów, neurobiologów, lekarzy, kosmologów i innych myślicieli, którzy „pomagają ludzkości przetrwać zagrożenia wynikające ze złego zastosowania technologii, w tym inżynierii genetycznej, nanotechnologii i robotyki”.

Co pewnie niezbyt zaskakujące w kontekście życia, jakie prowadzi, Marcin jest również zainteresowany snem. Jako Oficer Innowacji Medycznych w Laboratorium Badawczym Snu oraz Dyrektor Szpitalu im. I. Mościckiego w Chorzowie prowadzi badania mające pokazać jak można skrócić cykl snu i jak skonstruowane pod kątem genetycznym są osoby, którym do normalnego funkcjonowania wystarczy godzina snu dziennie.

Poznajcie tego wyjątkowego człowieka na TEDxKraków!

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »