Filmy > Amadrums Trio - Minimalistyczna perkusja

O prelekcji:

Od samego początku zespół uczestniczył w wielu renomowanych festiwalach muzycznych, zarówno międzynarodowych, jak i polskich, w tym Sounds New w Anglii, DAM w Kosowie, w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Warszawska Jesień oraz Sacrum Profanum. Amadrums Trio specjalizuje się w muzyce współczesnej i popularnej. Pomimo młodego wieku członkowie zespołu mogą pochwalić się już szeregiem premierowych wykonań polskich dzieł. Niektóre z nich napisano specjalnie dla zespołu Amadrums Trio. Podczas koncertów Trio publiczność ma możliwość wysłuchania utworów, które łączą w sobie elementy różnych kultur. Trio celowo dobiera repertuar tak, aby odzwierciedlał eklektyczną mieszankę stylów i świeżość inspiracji.

http://www.amadrumstrio.com/

Nagrane podczas: TEDxKraków 2011

O prelegencie:

Amadrums Trio to Wiktoria Chrobak-Mielec, Rafał Tyliba i Maciej Hałoń – wszyscy są studentami Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie perkusji pod kierunkiem Jana Pilcha i Stanisława Welanyka. Grupa współpracuje od 2007 roku, a jej repertuar obejmuje współczesne dzieła na perkusję napisane dla różnych grup instrumentalnych, kompozycje z elementami teatru muzycznego i elektroniki, utwory przypominające swoją stylistyką jazz, jak również własne kompozycje muzyków.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »