Filmy > Richard Lucas - Organizowanie globalnej inicjatywy bez funduszy

O prelekcji:

Posługując się darmowymi narzędziami na portalach społecznościowych i niezwykłą historią niedźwiadka przygarniętego przez armię Andersa w Iranie w 1942 roku, który walczył u boku żołnierzy aż do końca II wojny światowej, Richard Lucas stworzył globalną kampanię, by przekazać dzieciom coś więcej na temat tego mało znanego okresu polskiej historii.

Richard mieszka w Krakowie od 1991 roku. Sam założył i jest zaangażowany w działalność wielu przedsiębiorstw, zatrudniając w sumie ponad czterysta osób. Poza tym robi co może, żeby wśród uczniów i studentów propagować przedsiębiorczość.

Richard należy do Komitetu Honorowego Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce i stoi na czele międzynarodowego projektu „Wojtek – Niedźwiedź Żołnierz”, posługującego się tym najbardziej znanym zwierzęcym żołnierzem, by zachęcić młodych ludzi, by dowiedzieli się czegoś więcej o polskiej historii z czasów wojny.

Richard jest pomysłodawcą krakowskiej inicjatywy Singing for Fun w Krakowie, couchsurferem, inicjatoremserii Last Night of the Proms. Poza tym organizuje pokazy fajerwerków.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Krystian Aparta

Tłumaczenie: Krystian Aparta

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »