Filmy > Werner Meinhold - Hipnoza

O prelekcji:

Werner Meinhold mówi o tym, w jaki sposób poprzez hipnozę możemy dotrzeć do podświadomości i naszych najdawniejszych wspomnień.

Werner urodził się w 1944 roku w Niemczech. Jako dziecko sporo chorował, kilka razy nawet otarł się o śmierć. W wieku lat dwunastu zainteresował się hipnozą i literaturą związaną z tzw. „naukami tajemnymi”.

Studiował sztuki piękne (surrealizm i symbolizm), a później medycynę holistyczną na Union Deutscher Heilpraktiker w Stuttgarcie. Prowadzone przez niego badania dotyczyły między innymi starożytnej i współczesnej medycyny alchemicznej w różnych miejscach na świecie. U boku Dietricha Langena uczył się również wywoływania hipnozy terapeutycznej i nieprzerwanie współpracował z austriackim koledżem ÖCATAP.

Równolegle zajmował się też medycyną holistyczną wraz z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Nauk Medycznych. Od 1975 roku Werner prowadzi prywatną praktykę i bada połączenie między hipnozą a alternatywnymi metodami leczenia. Jest założycielem metody Hipno-Integracyjnej Psychoterapii Głębi, która po raz pierwszy łączy hipnotyczne stany zagłębienia się w podświadomość z psychologią głębi i stanem ducha człowieka.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Bogdan Markiewicz

Tłumaczenie: Krystian Aparta

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »