Filmy > Łukasz Cichocki - Hotel U Pana Cogito

O prelekcji:

Doktor Łukasz Cichocki prowadzi Hotel U Pana Cogito w Krakowie. To projekt będący częścią zintegrowanego programu mającego na celu pomoc ludziom ze schizofrenią. Poprzez szacunek, słuchanie i zaangażowenie Łukasz Cichocki stwarza warunki, które pozwalają pracownikom hotelu poczuć, że przynależą do społeczeństwa, co jest niezbędnym elementem ich terapii.

Doktor Cichocki ukończył studia medyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim i obronił doktorat na temat: „Mechanizmy obronne ego w przebiegu schizofrenii”. Od jedenastu lat pracuje jako psychiatra w społecznym ośrodku w Krakowie. Jego pacjenci, z których większość cierpi na poważne zaburzenia psychiczne, uczą go, jak ważne jest słuchanie innych ludzi, szanowanie ich, a także wyznaczanie i przestrzeganie granic. Łukasz jest też przewodniczącym Zarządu Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego i członkiem Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej. W 2010 roku Polskie Towarzystwo Psychiatryczne uhonorowało go Nagrodą Stefana Ledera za badania nad efektywnością psychoterapii w leczeniu ludzi ze schizofrenią.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Krystian Aparta

Tłumaczenie: Joanna Stefańska (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »