Filmy > Szymon Słupik - Ludzkość a rozszerzona rzeczywistość

O prelekcji:

Szymon Słupik większość wolnego czasu spędza na rozmyślaniu o przyszłości, próbując sobie wyobrazić jak świat będzie wyglądał za pięć czy dziesięć lat. Oczywiście nie cały świat, tylko ten fragment, który najbardziej go interesuje – elektronika, telekomunikacja, oprogramowanie, mobilność i gadżety. Z tego także się utrzymuje - jest konsultantem i inwestorem (będąc przy okazji swoim najlepszym klientem)

W roku 1991 wraz z dwoma kolegami założył CDN - firmę specjalizującą się w tworzeniu oprogramowania. Od tamtej pory przedsiębiorstwo się rozrosło i zamiast trzech zatrudnia teraz trzystu pracowników. Od 2005 roku Szymon współpracował z największymi sieciami telefonii komórkowej, by stworzyć innowacyjne oprogramowanie, aktualnie używane przez dziesiątki milionów ludzi. Jest również zaangażowany w tworzenie kilku kolejnych projektów, które wprowadzają jego idee w życie.

Szymon wierzy, że inwestowanie w nowe przedsięwzięcia z wielkim potencjałem, mogą przekuć wizję w rzeczywistą przyszłość. Każdego dnia rozgląda się dookoła siebie i patrzy na ludzi: co robią, jaką technologią się posługują, co czyni ich szczęśliwymi, a co sfrustrowanymi. Myśli też o tym, co przyniesie im szczęście w ciągu najbliższego roku lub pięciu lat. Tworząc te prognozy włączają w nie technologię, Szymon próbuje odsłonić przyszłość poprzez zidentyfikowanie tego, kto ma teraz największy potencjał, by zaspokoić potrzeby przyszłości.

Pomysły Szymona można śledzić na jego blogu: http://headworx.slupik.com

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Krystian Aparta

Tłumaczenie: Kinga Skorupska (korekta Krystian Aparta)

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »