Filmy > Julian Rose - Lokalne rozwiązania globalnych problemów

O prelekcji:

W czasie, kiedy mamy do czynienia z głębokimi społecznymi, ekonomicznymi i technologicznymi zmianami, sir Julian Rose, rolnik, leśniczy, pisarz i przedsiębiorca społeczny przekonuje nas żarliwie, że musimy odnaleźć sposób, żeby działać na miarę ludzkich możłiwości.

Sir Julian jest pionierem rolnictwa organicznego. Już w 1975 roku wprowadził je na swojej farmie w Wielkiej Brytanii. W 1984 roku i wszedł do zarządu organizacji „Soil”.Jest też wicedyrektorem Międzynarodowej Koalicji na rzecz Ochrony Polskiej Wsi i Krajobrazu.Swój czas dzieli między pracę w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Zaczynał jako aktor i nauczyciel filozofii holistycznej. Był współzałożycielemInstytutu dla Twórczego Rozwoju (Belgia 1976r.). Później podjął się zarządzania Hardwick Estate - rodzinnym majątkiem ziemskim w Południowym Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Jego farma zyskała wielkie uznanie i została uhonorowana wieloma brytyjskimi nagrodami za jakość wytwarzanego tam organicznego jedzenia.

Sir Julian brał udział w pracach wielu krajowych komitetów związanych z brytyjską gospodarką rolną, w tym komitetu BBC, Wiejskiego Komitetu Doradczego Narodowej Agencji Rozwoju dla Południowowschodniej Anglii i Krajowego Związku Posiadaczy Ziemskich. To on doradził brytyjskiemu rządowi zasadę „No 10 Policy Unit” i założył trzy organizacje bezpośrednio związane z ochroną i rozwojem rodzinnych farm, żywności wysokiej jakości i ekonomią rolną.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Jerzy Paź

Tłumaczenie: Krystian Aparta

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »