Filmy > Agnieszka Stach - Prawo w algorytmach

O prelekcji:

Kiedyś skrzypaczka, wiolonczelistka i wokalistka śpiewająca pieśni sefardyjskie w zespole muzyki etnicznej Matragona, dzisiaj studentka prawa i autorka dwóch blogów: Prawowalgorytmach.pl oraz Prawatworcow.pl. W przystępny sposób objaśnia tam rozmaite zagadnienia prawne, posługując się prostym, nieprawniczym językiem. Namawia do profilaktyki prawnej, która -- jej zdaniem -- wyszłaby na dobre całemu społeczeństwu, w tym również środowisku prawników, którzy jak dotąd odnoszą się do jej pomysłu raczej sceptycznie.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2013

O prelegencie:

Kiedyś skrzypaczka, wiolonczelistka i wokalistka pieśni sefardyjskich w zespole muzyki etnicznej Matragona, dzisiaj studentka prawa i autorka dwóch blogów: prawowalgorytmach.pl oraz prawatworcow.pl. W przystępny sposób objaśnia w nich rozmaite zagadnienia prawne, posługując się prostym, nieprawniczym językiem. Namawia do profilaktyki prawnej, która — jej zdaniem — wyszłaby na dobre całemu społeczeństwu, w tym również środowisku prawników, którzy jak dotąd odnoszą się do jej pomysłu raczej sceptycznie.

Na blogu “Prawo w algorytmach” pokazuje najkrótszą drogę wnioskowania prawnika oraz wywiad, jaki prawdopodobnie przeprowadziłby z klientem w danej sytuacji. Natomiast w “Prawach twórców” omawia na przykładach wziętych z życia prawo autorskie i inne prawa własności intelektualnej. Jak sama mówi, własna aktywność artystyczna niewątpliwie pomaga jej w zrozumieniu problemów, z jakimi borykają się graficy, projektanci, fotograficy, filmowcy, designerzy, muzycy i wszyscy inni twórcy.

Pełna pasji i zapału do działania, zarówno jako muzyk i przyszły prawnik, Agnieszka najbardziej ceni sobie jednak to, co zrobiła dla innych — działając jako wolontariusz w Stowarzyszeniu WIOSNA, utworzyła pierwszy na Podkarpaciu rejon Akademii Przyszłości.

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »