Filmy > Paul Mankiewicz - Integrowanie ekosystemów z miejskim i przemysłowym krajobrazem

O prelekcji:

Posługując się przykładami swoich projektów z Nowego Jorku, biolog, doktor Paul Mankiewicz pokazuje,jak zazielanie dachów i ścian oraz zarządzanie deszczówką w miejskim środowisku może przyczynić się do obniżania temperatury w miastach, redukcji zanieczyszczeń, a także ewentualnego zmniejszenia globalnego ocieplenia.

Paul jest założycielem i dyrektorem Gaia Institute. Doktoratobronił na City University of New York.. Posiada patenty na modularny, wewnątrznaczyniowy system rozprowadzania kompostu, wyjątkowo lekki dach pokryty roślinnością i biogeochemiczny rektor, który rozkłada dioksyny i polichlorowane bifenyle.

Jako były prezes Torrey Botanical Society (Towarzystwo Botaniczne) i członek zarządu NYC Soil & Water Conservation Disctrict (Nowojorski Okręg Zarządzania Wodą i Glebą), Paul zaprojektował i stworzył naturalne ekosystemy połączone z ekologicznymi filtrami, które miały oczyszczać wodę, wyłapywać dwutlenek węgla i zmniejszać koszty produkcji energii w centrach miast. Takich ekosystemów powstało kilka - pierwszym z nich był „zielony dachu” w Bronksie. Kolejnym była łąka będąca Paul stworzył takżepierwszy system oczyszczania deszczówki na skalę przemysłową. Powstała także zielona ścianę na ponad dwuhektarowej przestrzeni zakładu przerobu surowców wtórnych na rzece Bronx. Kolejnym projektem był zielony dach, oczyszczający wodę szarą i deszczówkę - na budynku Linda Tool Corporation w Red Hook na Brooklynie.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Jerzy Paź

Tłumaczenie: Krystian Aparta

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »