Filmy > Dagmara Sokołowska - How we could teach physics

O prelekcji:

Dagmara jest pełną entuzjazmu wykładowczynią fizyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Kiedy jej dzieci zaczęły samodzielnie odkrywać świat, szybko zorientowała się, jak mało efektywne jest nauczanie fizyki w Polsce. Za cel postawiła sobie zmianę sposobu nauczania fizyki i innych nauk ścisłych w polskich szkołach, a w poziomie zaangażowania i miłości do tego przedmiotu nie ma sobie równych! Podczas swojego wystąpienia na TEDxKraków pokazała nam, jak zamierza osiągnąć swój ambitny cel.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Dagmara jest pomysłodawcą konkursu „Świetlik”, zrzeszającego ponad 30 000 dzieci, ich nauczycieli i rodziców w ciekawym projekcie edukacyjnym.

W obszarze jej zainteresowań leżą również różne formy nauczania przedmiotów ścisłych na wszystkich poziomach - od żłobka do uczelni wyższych. Jest zwolenniczką podejścia „aktywnego uczenia się”, w którym dzieci uczone są analitycznego rozwiązywania problemów – wierzy, że to jest właśnie sposób, w jaki powinniśmy uczyć nasze dzieci w przyszłości. Jest też zaangażowana w szkolenie nauczycieli fizyki, rozwój motywacyjnych technik nauczania, projektowanie testów i egzaminów z fizyki do szkół ponadgimnazjalnych, a także pisanie dydaktycznych przewodników. Opracowuje programy oceny i przekonuje administrację do wzięcia tej nowatorskiej metody na poważnie.

W swojej prezentacji Dagmara opowiedziała nam o swoich pasjach – fizyce i edukacji, o swoim marzeniu – uniwersalnej edukacji rozwijającej naturalne zdolności dzieci i przygotowującej do życia, a także o swoich planach wdrożenia tego podejścia do polskiego systemu edukacji. Koniec z wkuwaniem formułek!

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »