Filmy > Mark Power - The splendour of the everyday

O prelekcji:

Mark jest fotografem prestiżowej agencji Magnum, a jego zdjęcia pokazywane były na całym świecie, na wystawach indywidualnych, jak i grupowych. Jego najnowszy projekt pokazuje the Black Country, obszar w środkowej Anglii wyjątkowo mocno dotknięty kryzysem ekonomicznym. Na pierwszy rzut oka fotografie wydają się potwierdzać topnienie majątków mieszkających tam ludzi, jednak po dokładniejszej analizie odkrywamy na nich „sekretne życie” – tę dawną i pełną splendoru, ale niemalże już zapomnianą codzienność.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2012

O prelegencie:

Choć początkowo studiował rysunek, w 1983 roku Mark przypadkiem stał się fotografem, a następnie nauczycielem tej sztuki. Od tego czasu pokazywał swoje prace na wystawach na całym świecie, wygrał wiele nagród (m.in. Terence Donovan Award for British Photography w 2001 r.), a także dał o sobie znać w brytyjskich, amerykańskich i europejskich zbiorach. Od 2002 r. jest członkiem Magnum Photos. Oprócz imponującej kariery fotograficznej, zajmował się wykładaniem fotografii na Uniwersytecie w Brighton (Wielka Brytania) od 2004 r.

Mark ma na koncie pięć publikacji: The Shipping Forecast (1996), Superstructure (2000), The Treasury Project (2002), 26 Different Endings (2007), oraz The Sound of Two Songs (2010), która prawdopodobnie najbardziej zainteresuje społeczność TEDx, bo dokumentuje pięcioletni projekt związany ze współczesną Polską.

Polska, a szczególnie Kraków, nie są obce Markowi. Mieszkał tu sześć miesięcy (sierpień 2010 – luty 2011) i był kuratorem wystawy w Fabryce Schindlera w maju 2007. W dalszym ciągu spędza dużo czasu w naszym mieście.

Chcecie lepiej poznać Marka Powera? Odwiedźcie jego stronę i oglądnijcie zdjęcia, no i oczywiście czekajcie na kolejne nowości na blogu TEDxKraków!

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »