Wydarzenia > TEDxKrakówCinema Styczeń

TEDxKrakówCinema – nowa inicjatywa TEDxKraków

Spotykamy się by oglądać TEDTalks i wykłady TEDx i dzielić się z Krakowem doświadczeniami, pomysłem, ideą jaką jest TED.

Każde spotkanie dotyczy innego tematu.

Dlaczego TEDTalks?

Chcielibyśmy stworzyć w Krakowie przyjazną przestrzeń dla twórczych dyskusji na temat roli technologii, edukacji i ludzkich zachowań w tworzeniu bardziej harmonijnej przyszłości, gdzie pomysły będą źródłem nie konfliktu, a inteligentnej i konstruktywnej współpracy.

W tym miesiącu

Nowy rok, nowe plany, postanowienia i kontynuacja comiesięcznego TEDxKrakówCinema rozpoczęta. Styczniowe wydarzenie znów cieszyło się dużą grupą uczestników, a na ekranie obejrzeliśmy trzy świetne TEDtalk’i.

Pierwszą mową, którą warto było się podzielić to mowa z TEDxHouston. Brene Brow dzieli się w niej głębokimi spostrzeżeniami dotyczącymi wyników swoich badań mówiących m.in. o wrażliwości ludzkiej. Uczestnicy event’u dyskutowali na temat badań dotyczących wrażliwości i kształtowania na nowo naszej osobowości. Chociaż dla wielu uczestników poruszony temat był już dobrze znany, to mowa ta dała wszystkim okazje do chwili zadumy nad własną wrażliwością.

Nawiązując do tematu przewodniego TEDxKraków 2013 „Make!” oglądnęliśmy prelekcje Candy Chang, uczestniczki TEDFellow. Śmierć jest końcem życia, który spotka każdego z nas. Dlatego właśnie artystka postanowiła podzielić się z nami własnym pomysłem na to jak przygnebiające uczucia zamienić w akcje społeczną. Utworzyła ogromną tablicę oraz zamieściła ją na opuszczonym domu w jednej z dzielnic w Nowym Orleanie. Na tablicy umieściła zdania „Przed śmiercią chcę…”. Odpowiedzi otrzymane od mieszkańców były zaskakujące, wzruszające, a czasem nawet zabawne.

Ostatnią mową wtorkowego wieczoru była prelekcja charyzmatycznego Larry’go Smith’a, mówiąca o tym dlaczego nie uda nam się zrobić zawrotnej kariery. W tej humorzastej przemowie, Smith nie oszczędza żadnego człowieka, a to tylko dla tego, że powielamy cały czas te same błędy. Ale czy każdy chce dokonać zawrotnej kariery? Nasi uczestnicy mieli podzielne zdania. Dla niektórych z nas osiągnięcie sukcesu w życiu nie jest tylko związane z życiem zawodowym ale również z naszym życiem rodzinnym. A czy Wy chcielibyście zrobić ogromną karierę? Nawet jeśli tak, to i tak wam się nie uda. Prelekcja Larrego Smith’a świetnie wam odpowie na pytanie - „dlaczego?”.

Jak co miesiąc po 20.30 kontynuowaliśmy dyskusję w licznym gronie w Klubie Pauza.

Co: TEDxKrakówCinema Styczeń
Kiedy: wtorek, 08 stycznia, 2013 , 7PM
Gdzie: Kino Pauza
  Floriańska 18, Kraków

TEDTalks, które oglądaliśmy