Filmy > Jacek Paszkowski - Metoda Feldenkraisa

O prelekcji:

Poprzez serię nieznacznych, spokojnych ruchów i rozwijanie sztuki spostrzegawczości, praktykujący Metodę Feldenkraisa, Jacek Paszkowski opowiada, w jaki sposób metoda ta pozwala ludziom na lepsze zgłębienie samych siebie i wprowadzanie zmian w jakości ich życia.

Po ukończeniu studiów na AWF-ie w Warszawie, Jacek spędził osiem lat pracując i studiując w Stanach Zjednoczonych. Nie do końca zadowolony z tradycyjnej fizjoterapii i rezultatówi jej stosowania, zaczął poszukiwać alternatywnych rozwiązań. Wtedy zainteresowała go Metoda Feldenkraisa, której teraz intensywnie sam się uczy i naucza.

Po powrocie do Polski założył Akademię Świadomego Ruchu, promującą rozwijanie ludzkiego potencjału poprzez świadome poruszanie się i sterowanie swoją świadomością. To podejście pomaga ludziom zdobyć narzędzia, które wpływają na efektywność nauki, lepsze samopoczucie i samoświadomość, dzięki czemu możemy wieść szczęśliwsze i zdrowsze życie. Jacek stara się rozpropagować to podejście do edukacji wśród innych zajmujących się opieką zdrowotną, psychologów, muzyków, nauczycieli i całego mnóstwa ludzi, którzy chcą wzbogacić swoje życie.

Nagrane podczas: TEDxKraków 2010

Transkrypt: Jerzy Paź

Tłumaczenie: Krystian Aparta

Zapisz się na Newslettera

Jeśli chcesz otrzymywać od nas informacje na temat naszych planów i wydarzeń jakie organizujemy zapisz się na regularnego (wysyłanego nie częściej niż raz na tydzień) Newslettera:


Więcej filmów

Przeglądaj nasze filmy »