Wydarzenia > TEDxKrakówCinema Wrzesień

TEDxKrakówCinema – nowa inicjatywa TEDxKraków

Spotykamy się by oglądać TEDTalks i wykłady TEDx i dzielić się z Krakowem doświadczeniami, pomysłem, ideą jaką jest TED.

Każde spotkanie dotyczy innego tematu.

Dlaczego TEDTalks?

Chcielibyśmy stworzyć w Krakowie przyjazną przestrzeń dla twórczych dyskusji na temat roli technologii, edukacji i ludzkich zachowań w tworzeniu bardziej harmonijnej przyszłości, gdzie pomysły będą źródłem nie konfliktu, a inteligentnej i konstruktywnej współpracy.

W tym miesiącu

HOT OR NOT?
albo: Jak (nie)świadomie wybierać przyszłość dla Krakowa

Obserwując postępującą globalizację oraz rosnącą na świecie rolę miast, które dzięki własnej pracy stają się coraz bardziej wpływowymi ośrodkami władzy, a z drugiej strony oczekując na nadchodzące wybory samorządowe w Polsce, chcemy zaprosić do dyskusji na temat tego, jakie mamy prawa jako obywatele tego miasta i jak możemy wpływać na jego przyszłość.

Jak wybrać ludzi, którzy będą naszymi przedstawicielami i zadbają o funkcjonowanie Krakowa? Chcemy pragmatyków czy wizjonerów? Jakie są kluczowe potrzeby, które należy zaspokoić, aby Kraków stał się miastem, które przetrwa "próbę czasu" i będzie działać sprawnie dla dobra wszystkich, którzy tu mieszkają? Wreszcie, co powinniśmy wiedzieć o władzy, którą niebawem przekażemy w ręce polityków i o tym, jak możemy kontrolować, w jaki sposób ją sprawują?

Czy głosujesz regularnie, czy jesteś w Krakowie tylko "przejazdem", dołącz do nas od 18.30 (pokaz filmów i dyskusję zaczynamy o 19tej) we wtorek 2 września w Pauza In Garden przy ul. Rajskiej 12 (wejście od ul. Szujskiego). Porozmawiamy o tym, w którą stronę zmierzamy.

Wstęp wolny, ale ilość miejsc ograniczona, dlatego rejestracja jest koniecznością. Filmy będą wyświetlane po angielsku z polskimi napisami. Dyskusja będzie prowadzona zasadniczo po polsku, niemniej każdy cenny wkład do debaty się liczy, więc jeśli ktoś ma do powiedzenia coś ciekawego, ale czuje się swobodniej w języku angielskim niż polskim, nie ma przeszkód, aby zabrał głos po angielsku.

Można się zarejestrować tu: https://www.eventbrite.com/e/tedxkrakowcinema-tickets-12823000941

Co: TEDxKrakówCinema Wrzesień
Kiedy: wtorek, 02 września, 2014 , 18:30-21:30
Gdzie: Pauza In Garden
  Rajska 12, 31-124 Kraków, Poland
Temat: Jak (nie) wybierać przyszlość Krakowa

TEDTalks, które oglądaliśmy