Wydarzenia > TEDxKrakówCinema - Kwiecień 2012

TEDxKrakówCinema – nowa inicjatywa TEDxKraków

Spotykamy się by oglądać TEDTalks i wykłady TEDx i dzielić się z Krakowem doświadczeniami, pomysłem, ideą jaką jest TED.

Każde spotkanie dotyczy innego tematu.

Dlaczego TEDTalks?

Chcielibyśmy stworzyć w Krakowie przyjazną przestrzeń dla twórczych dyskusji na temat roli technologii, edukacji i ludzkich zachowań w tworzeniu bardziej harmonijnej przyszłości, gdzie pomysły będą źródłem nie konfliktu, a inteligentnej i konstruktywnej współpracy.

W tym miesiącu

Na kwietniowym TEDxKrakówCinema rozmawialiśmy o grach i gamifikacji. Kolejny raz TED talks zostały obejrzane przez liczną grupę niesamowitych osób, która dzieliła się własnymi doświadczeniami i opinią na temat wystąpien Tom'a Chatfield'a oraz Jane McGonigal.

Oba wystąpienia wzbudziły ogromne zainteresowanie, w szczególności Jane McGonical, która twierdzi, że umiejętności zdobyte w trakcie grania mogą mieć zastosowanie w codziennym życiu. Z kolei talk Tom'a Chatfield'a dał nam wgląd w to jak granie nagradza nasze mózgi: dla wielu ludzi nie było to coś nowego! Okazało się, że wybór tematu przyciągnął wielu krakowskich graczy, niektórych z wieloletnim doświadczeniem, więc dyskusja trwała długo po formalnej części wieczoru i kontynuowana pietro nizej - w Pauzie.

Co: TEDxKrakówCinema - Kwiecień 2012
Kiedy: wtorek, 03 kwietnia, 2012 , 7pm
Gdzie: Kino Pauza
  Floriańska 18, Kraków
Temat: Grywalizacja