TEDxKrakówWomen – transmisja live z Monterey

Konferencja TEDxKraków odbędzie się już za 4 dni! Pracujemy pełna parą, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Teraz jednak chcielibyśmy wspomnieć o tym co działo się na TEDxKrakówWomen.

W tym roku po raz pierwszy w Krakowie miała miejsce transmisja z TEDWomen. Tym razem konferencja odbyła się w Monterey, Kalifornii, a na scenie pojawiło się wiele inspirujących prelegentek i prelegentów mówiących z pasją o tematach szczególnie ważnych dla kobiet, niezależnie od szerokości geograficznej, z której pochodzą. Tematem przewodnim było Momentum – pęd, energia do działania, siła napędowa, która utrzymuje nas w ruchu i pozwala podejmować kolejne wyzwania i przełamywać bariery. Spośród 6 sesji, wybraliśmy dla Was dwie: Spark (iskra) oraz Seduce (uwiedź), które następnie razem obejrzeliśmy w Klubie Pauza In Garden.

 

TEDxKrakówWomen fot. Karolina Dyląg

Podczas pierwszej sesji, usłyszeliśmy kobiety wykorzystujące technologie w nowatorski sposób.  Zobaczyliśmy m.in jak roboty mogą realizować zadania przekraczające ludzkie możliwości podczas katastrof naturalnych, jak rozpoznawanie naszych emocji przez komputery może wpłynąć na nasze codzienne życie, a także jak połączyć modę i technologie w formie eleganckiej biżuterii. W sesji Seduce oglądaliśmy o badaniu zachowań owadów i o tym jak ludzie przyrównują zachowania zwierząt do własnych, o inicjatywach dla nastolatków i tworzeniu kultury działaczy, usłyszeliśmy również oryginalne brzmienia banjo w wykonaniu Bela Fleck i Abigail Washburn.

W przerwie między sesjami odbyła się interakcja między uczestnikami, każda z osób miała możliwość opowiedzenia o sobie i o tym co dla nich zostało iskrą do zmiany, a także pokazanie jej symbolu. Niektórzy mieli symbol iskry już ze sobą, niektórzy wykonali go na miejscu pisząc, malując, wyklejając. Dla niektórych symbolem iskry byli motywujący do działania przyjaciele.

 

TEDxKrakówWomen - integracja fot. Karolina Dyląg

Kolejna konferencja TEDWomen odbędzie się dopiero w przyszłym roku, ale mamy nadzieje, że również wtedy spotkamy się, aby obejrzeć transmisję. W między czasie zapraszamy na nasze inne wydarzenia.

Do zobaczenia!

This entry was posted in Bez kategorii and tagged , . Bookmark the permalink.