Przedstawiamy Prelegentów TEDxKraków 2015 – Tal Golesworthy

Jeszcze przez trzy dni możecie zgłaszać się do udziału w konferencji TEDxKraków 2015. Oto i zapowiedź następnego wystąpienia jakie będziecie mogli usłyszeć już 13 czerwca. Zapraszamy!

Tal Golesworthy urodził się z chorobą genetyczną zwaną zespołem Marfana, najczęściej wywołującą wady narządu wzroku, układu ruchu, serca lub naczyń krwionośnych. Tal zainteresował się bio-inżynierią w 2000 roku w odpowiedzi na jego własny problem wynikający z poszerzenia aorty.

Stojąc przed trudnym wyborem – między ryzykowną operacją a widmem przedwczesnej śmierci, użył swojej wiedzy inżynierskiej aby stworzyć rewolucyjny implant serca. Do udziału w projekcie zaangażował kardiochirurgów, inżynierów i radiologów, tworząc interdyscyplinarny zespół, którego szeroki wachlarz doświadczeń przyczynił się do spektakularnego sukcesu – wynalezienia znacznie prostszej, bezpieczniejszej metody operowania aorty. Tak powstał ExoVasc®, a on sam, w 2004 roku, został pierwszym pacjentem, któremu go wszczepiono.
Obecnie jego firma finansuje badania i rozwój urządzeń, które będą miały wpływ na życie ludzi z rozszerzoną aortą i pozwoli im normalnie funkcjonować bez konieczności poddawania się wysoce skomplikowanym operacjom i leczenia farmakologicznego przez resztę życia.

 

Tal Golesworthy – jest doświadczonym inżynierem i przedsiębiorcą specjalizującym się w dziedzinie badań i rozwoju dotyczących procesów spalania oraz kontroli zanieczyszczenia powietrza. Był prelegentem podczas edycji TEDxKraków w 2011 roku. Jego wystąpienie było pierwszym polskim TEDx wybranym na TED.com. Obecnie ma już ponad 1milion wyświetleń. Na tegorocznej konferencji, powie nam co się wydarzyło od czasu, kiedy wysłuchaliśmy go po raz pierwszy i jak dalej rozwija się jego działalność związana z bioinżynierią.

 

 

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.