Przedstawiamy Prelegentów TEDxKraków 2015 – Piotr Wilam

Lista osiągnięć i doświadczeń zawodowych naszego kolejnego prelegenta jest imponująca. Piotr Wilam to człowiek-legenda krakowskiego świata start-upów. Przedsiębiorca, inwestor, mentor, spec od venture capital, czyli inwestowania w dobrze rokujące projekty we wczesnej fazie rozwoju.

Zdaniem Piotra Wilama start-up, aby zdobyć inwestora, musi dawać rozwiązanie konkretnego problemu odbiorców – tylko wtedy ma szansę powodzenia. Ważna jest także osoba przedsiębiorcy, lidera, człowieka aktywnego, który umie sprzedać swój pomysł i przekonać do swoich racji. Musi mieć wizję swojej firmy na globalnym rynku.
Jak sam przyznaje, o wejściu kapitałowym wielokrotnie decyduje strategia, sprawne działanie projektu i ludzie – ich motywacja, determinacja w dążeniu do celu, umiejętność słuchania i reagowania na nowe fakty, a dopiero później kalkulacje finansowe. Szczególnie interesujące są dla niego przedsięwzięcia z zakresu technologii cyfrowej o globalnym potencjale. Technologie ewoluują a pod ich wpływem cała gospodarka, nawet jeśli to oznacza, że horyzont czasowy inwestycji to kilkanaście lat.
Tegoroczne wystąpienie na TEDxKraków to gwarancja lekcji o najwyższej jakości dla przedsiębiorców i miłośników nowych technologii, którzy potrzebują bodźca, wizji albo po prostu wyzwania rzuconego przez kogoś, kto z pasją dostrzega ogrom możliwości obecny w krakowskim środowisku start-up’owym.

Daj się zainspirować, namówić do działania, otwórz się na innowacyjne przedsięwzięcia i bądź ich współtwórcą.
13 czerwca, Centrum Kongresowe ICE Kraków. Zapraszamy do rejestracji udziału w wydarzeniu!

Piotr Wilam - wizjoner i ekspert w branży internetowej. Z wykształcenia filozof, matematyk i ekonomista. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Oxford University oraz London Business School. Dryg do interesów wykazywał już podczas studiów na Oxfordzie, kiedy postanowił sprowadzać do Polski słowniki językowe. Dalej kolej miała przyjść na przewodniki turystyczne, ale tu trzeba było sprostać wymaganiom rynku i tłumaczyć je na polski. Tak właśnie powstało wydawnictwo Pascal. Będąc pasjonatem nowych technologii współtworzył takie spółki jak Optimus Pascal, Onet.pl, Grono.net i Merlin.pl. Obecnie współzałożyciel, inwestor i partner zarządzający w krakowskim funduszu inwestycyjnym  Innovation Nest oraz członek zarządu SPIN – Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest.

 

This entry was posted in Bez kategorii and tagged . Bookmark the permalink.