Przedstawiamy Prelegentów TEDxKraków 2015 – Matt Clarke

Matt Clarke przez ostatnie 20 lat pracował z zarządami największych firm na świecie, pomagając im tworzyć wydajne i sprawnie działające zespoły menadżerskie. Jego specjalność to budowanie współpracy w skomplikowanych warunkach biznesowych – im trudniej, tym ciekawiej. 13 czerwca na TEDxKraków podzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami w jaki sposób jednoczyć ludzi, aby razem rozwiązywać złożone problemy wznosząc się ponad politykę czy ego.

Matt nauczył się na własnym przykładzie, że zbiorowe podejście jest w stanie przełożyć się na wydajniejsze wyniki. Tak więc współtworzenie stało się istotą jego pracy, spędził ponad dekadę jako Dyrektor Nowhere Group gdzie wspólne i świadome zaangażowanie dało ujście wielu kreatywnym praktykom. Ponadto udoskonalał współpracę między biznesem, samorządami, naukowcami i inicjatywami społecznymi aby przyczynić się do rozwiązania jednych z współcześnie najistotniejszych wyzwań światowych, włączając w to kwestie dotyczące energetyki, finansów, żywności, dobrego samopoczucia, urbanizacji czy odporności.

Ponieważ jako społeczeństwo ewoluujemy od ery informacji coraz bardziej w kierunku dobrego samopoczucia, jakość naszych korelacji ma zasadnicze znaczenie. Aby ponownie połączyć te kropki najbardziej efektywne co możemy zrobić, to zmniejszyć opór między nami. Bazując na własnych doświadczeniach Matt Clarke podzieli się ze zgromadzoną w Krakowie TEDexową publicznością pięcioma kluczowymi zasadami, z którymi każdy, kto chce aby jego przedsiębiorstwo odniosło sukces, powinien się zapoznać.

 

Matt Clarke jest założycielem i prezesem Switched On Global oraz  partnerem w Leader’s Quest, specjalizuje się budowaniem współpracy w skomplikowanych warunkach biznesowych. W trakcie swojej kariery współpracował z zarządami jednych z największych światowych spółek.
Jest współzałożycielem i kuratorem The Friends of Baale Mane – społecznego przedsięwzięcia które w okolicy Bangalore w Indiach stworzyło pełny ciepła dom dla dziewcząt, osieroconych lub tych które nie mają wsparcia ze strony rodziców, aby zapewnić im wychowanie i rozwój.
Matt mieszka w Londynie razem ze swoją żoną i dwójką synów ciesząc się swoją pasją do muzyki, zdrowego trybu życia i wspierania lokalnej społeczności.

 

This entry was posted in Bez kategorii and tagged . Bookmark the permalink.