Rejestracja TEDxKrakówSalon vol II

1942, północny Atlantyk
„[To] Control from Submarine Base Wilhelmshaven: Radio message 1224 solved with RHV”…
… Tak brzmiała jedna z przechwyconych wiadomości na północnym Atlantyku w 1942 roku, która może wprowadzić nowe spojrzenie na wydarzenia podczas II wojny światowej.
Rozszyfrowana została ona dzięki ludziom, którzy chcieli być częścią większego projektu i dużego wyzwania.
Na czym polega część większej całości?
To głównie sposób w jaki został projekt zrealizowany, polegający na połączeniu siły obliczeniowej wielu niezależnych komputerów, prywatnych użytkowników.
Przetwarzanie rozproszone, bo o nim mowa, stanowi tańszą alternatywę wobec budowania jednostek o wysokiej mocy obliczeniowej, takich jak klastry czy superkomputery.
Temat brzmi ciekawie?
To jedynie małe wprowadzenie w temat, o jakim będzie można usłyszeć już 15 kwietnia b.r. podczas drugiego już wydarzenia z serii TEDxKrakówSalon.
Pierwsza pula wejściówek na Salon rozeszła się w nieco ponad pół godziny – bardzo cieszy nas Wasze zainteresowanie wydarzeniem! Druga szansa na rejestrację rusza właśnie teraz.
Po części oficjalnej zapraszamy na Afterparty, gdzie wspólnie znajdziemy odpowiedzi na powyższe i inne, nie mniej ciekawe, pytania. Afterparty odbędzie się w klubie The Stage, ul. Łobzowska 3. Zaproszeni są wszyscy fani TEDxKraków!
Gotowi? – czas start!  Rejestruję się!
This entry was posted in Nowości, TEDxKraków, Bez kategorii. Bookmark the permalink.