Buduj TEDxKraków razem z nami!

Uwaga fani TEDxKraków! Mamy dla Was dwie wiadomości: dobrą i jeszcze lepszą. Od której chcecie zacząć? Po pierwsze, otwieramy nasz zespół i zapraszamy do współpracy wszystkich mądrych, zdolnych ludzi w Krakowie. Po drugie, ruszamy z przygotowaniami do kolejnej edycji TEDxKraków, która odbędzie się wiosną 2015.

Nasza ostatnia konferencja, którą zorganizowaliśmy w październiku w Starej Zajezdni, okazała się dużym sukcesem. Otrzymaliśmy od Was bardzo pozytywny odzew i wiele słów uznania, co ogromnie nas cieszy. Dzięki Wam wiemy, że warto zmieniać Kraków i mówić głośno o wartościowych pomysłach.

Wiemy też, że poprzeczka poszła wysoko do góry i następnym razem chcemy ją podnieść jeszcze wyżej. Mamy jeszcze trochę czasu, aby dobrze się przygotować, bo najbliższa konferencja TEDxKraków odbędzie się wiosną 2015 roku. Przesunięcie wydarzenia pozwoli nam złapać oddech i naładować baterie. Nie znaczy to jednak, że w 2014 nie mamy nic do roboty – wręcz przeciwnie!

Co nas czeka w 2014?

W tym roku stawiamy na Was! A dokładnie na społeczność TEDx, którą od kilku lat staramy się budować w naszym mieście. Rok 2014 należy do TEDxKraków Community!

Za nami już pierwszy TEDxKrakówLive, czyli transmisja wystąpień prosto z TED w Vancouver. To dzięki Wam – podczas dyskusji pomiędzy sesjami – dowiedzieliśmy się, jakie inicjatywy i nazwiska w Krakowie zasługują na nagrodę TED Prize. Przekazaliśmy nominacje wytypowanym przez Was kandydatom, którzy mogą się ubiegać o milion dolarów od TED na spełnienie życzenia zmieniającego świat.

Dodatkowo, zmieniliśmy formułę TEDxKrakówCinema. Co miesiąc inny członek naszego zespołu przygotowuje TED Talki na wybrany przez siebie temat. To idealna okazja, żeby się nawzajem poznać. W lutym rozmawialiśmy o tolerancji, w marcu – o zdrowiu, w kwietniu – o tańcu i ruchu. Przed nami wydanie majowe pod zagadkowym tytułem “Mniej znaczy więcej”, a w kolejnych miesiącach inne, mniej lub bardziej kontrowersyjne, dyskusje.

Co więcej, w październiku planujemy drugi TEDxKrakówLive. Będzie to relacja z głównej konferencji TED w Rio de Janeiro, której tytuł już znamy: South! Z pewnością będziemy chcieli wzbogacić projekcję talków dodatkowymi atrakcjami, aby dać Wam pole do popisu i poznać Was jeszcze lepiej.

Kim jesteśmy i kogo szukamy?

Jesteśmy grupą wolontariuszy. Działamy razem od 4 lat, tworząc TEDxKraków na zasadach non-profit. Chcemy robić coś dobrego dla Krakowa i aktywizować lokalną społeczność. Dlatego zależy nam, abyście wspólnie z nami kształtowali przyszłoroczną konferencję. Dotychczas udało nam się zrealizować dość dużo, ale przed nami nowe wyzwania i wielkie plany, więc potrzebujemy świeżej krwi w zespole. Krótko mówiąc, rekrutujemy! Jakie mamy wymagania? Konkretne :)

Poszukujemy ludzi samodzielnych, myślących i doświadczonych. Chętnych, aby na serio zaangażować się w budowanie TEDxKraków. Takich, którym nie brakuje entuzjazmu, pracowitości ani czasu. Takich, którzy umieją efektywnie działać w zespole, ale w razie potrzeby mogą i chcą przejąć rolę aktywnego lidera. Takich przyjmiemy z radością!

Oto obszary, w których możesz się u nas spełnić:

  • komunikacja (media relations, copywriting, social media) – jeśli umiesz pisać albo wiesz, jak skupić uwagę ludzi na tym, co napisał, nagrał lub narysował ktoś inny, to potrzebujemy właśnie Ciebie!

  • design (dbałość o sferę wizualną, praca kreatywna przy organizacji wydarzeń) – chcemy promować dobry design z Krakowa. Jeśli masz konkretny pomysł od czego zacząć, skontaktuj się z nami!

  • sponsorzy (pozyskiwanie partnerów do organizacji) – jeśli potrafisz znaleźć ciekawych sponsorów, zbudować i utrzymać z nimi trwałe relacje, zgłoś się do nas!

  • produkcja (logistyka, organizacja) – trudniejsze prace realizują nasi fantastyczni wykonawcy z agencji eventowej, ale potrzebny jest jeszcze niewielki zespół ludzi ze zmysłem praktycznym, którzy dopną wszystko na ostatni guzik. Jeśli jesteś urodzonym organizatorem, potrzebujemy właśnie Ciebie!

  • program konferencji (poszukiwanie prelegentów i opieka nad nimi) – jeśli znasz ludzi, którzy robią wielkie rzeczy i Twoim zdaniem powinno być o nich głośniej, lub jeśli masz w sobie pasję i dar do przekonywania ludzi (zwłaszcza Polaków i kobiet ;-) ) do wypowiedzi publicznych – przyjdź i porozmawiaj z nami!

Jeśli któryś opis pasuje do Ciebie i chcesz współtworzyć TEDxKraków, napisz nam coś o sobie: dlaczego chcesz organizować TEDxKraków, w jakiej roli się widzisz, czym się zajmujesz na co dzień, co Ci się podoba albo nie podoba w TEDxKraków, jakie zmiany byś wprowadził/a.

Prosimy wysyłajcie zgłoszenia na adres useme@tedxkrakow.com do 10 maja.

This entry was posted in Nowości, TEDGlobal, TEDxKraków, TEDxKrakówLife and tagged , . Bookmark the permalink.