TEDxKraków@Students Prezentuje Viewing Party

W tym roku po raz pierwszy w historii konferencji TEDxKraków odbędzie się event towarzyszący skierowany do studentów – TEDxKraków@Students organizowane przez All In UJ wspierane przez Aon Hewitt. Tegoroczna konferencja odbywa się wokół hasła Make!, i również my przedstawimy studentów, których łatwo nazwać „makerami”.

Viewing Party nakręcane przez All In UJ będzie składać się z czterech części razem obejrzymy livestreaming z jednego panelu konferencji TEDxKraków, wystąpi prof. Jerzy Vetulani, o którym więcej informacji możecie znaleźć w tym artykule.

Wystąpia też studenci – prelegenci, twórcy nietuzinkowych projektów:

Poznacie Zespół AGH Racing – na naszej konferencji będziecie mogli zobaczyć na własne oczy bolid, który ścigał się na Silverstone czy brał udział w zmaganiach na Węgrzech, zaś twórcy opowiedzą nam jego historię i przedstawią możliwości.
Projekt budowy bolidu Formuły Studenckiej powstał w wyniku kooperacja kół naukowych Mechatronix i Zarządzanie tworzących wspólnie zespół AGH Racing. Pomysłodawcami budowy pojazdu była grupa entuzjastów motoryzacji z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH, którzy na początku 2012 roku zainicjowali całe wydarzenie.

Wystąpi także Martyna Jaworska – 22 letnia studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Medicum, która parę miesiący temu postanowiła zorganizować koncert charytatywny zbierając pieniądze dla ubogich społeczności żyjących w Andach, za zebrane fundusze kupiła antybiotyki, badaże, witaminy i… wyruszyła w Humanitarno-Medyczną wyprawę do Peru! W zeszłym roku odbyła podobną wyprawę na wyspę Jawa. Jej największym marzeniem jest zostać Lekarzem bez Granic.Na TEDxKraków@Students opowie o swoich podróżach oraz o tym dlaczego warto robić coś dla innych!

Magdalena Tekieli – z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie a dokładnie z Wydziału Form Przemysłowych. Projektantka wzornictwa przemysłowego oraz grafiki użytkowej, założycielka studia projektowego Magdalena Tekieli Design, a także wydawca designerskich produktów marki Paper Love. Działa w obszarze szeroko pojętego designu. Dwukrotna stypendystka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Stypendystka studiów zagranicznych w Ljubljanie. Finalistka konkursu Młodzi na start organizowanego przez ELLE Decoration. Magda opowie nam jak przedmioty codziennego użytku mogą być zarówno praktyczne jak i piękne!

Mateusz Ilba – doktorant AGH na Wydziale Geodezji i Inżynierii Środowiska, zdobywca pierwszego miejsca na konkursie graficznym 3D Be Awards Bentley Students Design Competition. Mateusz interesuje się głównie grafiką komputerową, filmem i animacją, jego marzeniem jest stworzenie własnego krótkometrażowego filmu 3D z dobrą fabułą i start w festiwalach filmowych, na konferencji wprowadzi nas w świat nie tylko grafiki komputerowej a także geomatyki będącej w szerszych kręgach czymś zupełnie nieznanym!

Już 1 pażdziernika rozpoczęła się rejestracja na TEDxKraków @ Students. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Organizator – All In UJ
Sponsor Główny – Aon Hewitt

TEDxKraków @ Students
25 października 2013 roku
Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Arteteka
11:00 – 16:00

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.