Przyłącz się do Maker Weekendu!

Motywem przewodnim tegorocznej konferencji TEDxKraków jest Make!, czyli Działaj! Sama konferencja to zaledwie jeden dzień, a „makerów” chcących zarazić innych swoimi pomysłami i pozytywną energią jest całe mnóstwo. Dlatego też postanowiliśmy pójść o krok dalej i rozprzestrzeniać ideę Make! poprzez Maker Weekend.

Jaki mamy pomysł?

Maker Weekend ma sprzyjać szerzeniu tzw. Maker Culture, zjawiska które zatacza coraz szersze kręgi. „Makerzy” to nie tylko aktywiści, artyści czy programiści, ale to wszyscy ci, którzy opierając się na własnej kreatywności, tworzą coś własnoręcznie i chcą podzielić się swoim pomysłem, pasją i pozytywną energią z innymi.

Maker Weekend to weekend warsztatów i spotkań, na których będziemy nie tylko kontynuować tematy i idee poruszone w czasie konferencji TEDxKraków, ale spróbujemy Was też zarazić nowymi pomysłami.

Kiedy?

26-27.10. 2013

Gdzie?

Chcielibyśmy, żeby wszystkie warsztaty odbyły się w jednym miejscu, jak na razie nie możemy zdradzić szczegółów, ale pracujemy nad tym :)

Kto?

Do współpracy zaprosiliśmy prelegentów TEDxKraków oraz wiele krakowskich inicjatyw.

Oto kilka potwierdzonych warsztatów:

· Hackathon – warsztaty dla programistów,
· Tinkering Workshop – warsztaty majsterkowania dla najmłodszych – Gever Tulley oraz Uniwersytet Dzieci,
· Rye Bread workshop – warsztaty pieczenia chleba, prowadzone przez Trine Hahnemann,
· Najedzeni Fest – druga edycja festiwalu kulinarnego – prezentująca młode krakowskie restauracje oraz świeże kulinarne pomysły: najedzenifest.blogspot.com,
· Warsztaty filmowe w Alvernia Studios – podróż do świata filmu w jednej z najnowocześniejszych w Europie wytwórni filmowych.

Jeśli chcesz zgłosić swoją inicjatywę i pomóc nam rozprzestrzeniać ideę Make!, skontaktuj się z nami mailowo. Napisz kim jesteś i jaką ideą chciałbyś się podzielić w ramach Maker Weekend. Na zgłoszenia czekamy do 30-go września.

This entry was posted in TEDxKraków and tagged . Bookmark the permalink.