Zachęć dziecko do działania – TEDxKids@Kraków

Idee rozpowszechniać może każdy i nie ma tu żadnych granic, a na pewno granicą nie jest wiek prelegenta. Skoro tak, to warto czasem głos oddać najmłodszym z myślicieli i sprawdzić, co siedzi w ich głowach oraz czym chcieliby podzielić się ze światem. Dobrym miejscem dla takich ekspozycji mentalnych może być najbliższy TEDxKids@Kraków, który już w maju zgromadzi w naszym mieście najmłodszych mieszkańców. To oni mają szansę odpowiedzieć na hasło tegorocznej konferencji brzmiące po prostu: Działaj!

W Waszych domach lub w domach Waszych znajomych znajdują się mali aktywiści w wieku od 10 do 13 lat, których marzeniem jest móc podzielić się swoją energią i chęcią do działania z innymi dziećmi? Zgłoście ich kandydatury do grona mówców na zbliżającej się konferencji! W maksymalnie 6-minutowych wystąpieniach będą mogli oni zaprezentować szerszemu gronu to, co ich pasjonuje na co dzień.

O tym, jak ogromna może być wyobraźnia dzieci, przekonaliśmy się już w trakcie poprzedniej edycji. Dość wspomnieć o kilku przykładach najmłodszych pasjonatów takich, jak choćby jedenastoletni Krystian Gontarek, twórca startupu GameTeller.net, za który zdobył nagrodę na Startup Weekend w Krakowie. Krystian swoimi pomysłami, ale także otwartością i pewnością siebie powalił na kolana niejednego z dorosłych! Z kolei poczuciem humoru dosłownie zaczarował publiczność Mateusz Reptak, młody iluzjonista. Inny z prelegentów, Kuba Dobosz, w przebraniu strażaka przekonywał swoich rówieśników, dlaczego i jak warto dbać o bezpieczeństwo. Wystąpienia młodych badaczy i artystów można zobaczyć na naszej stronie w zakładce TEDxKids@Kraków.

Jeśli chcecie dodać swoim dzieciom motywacji, koniecznie zobaczcie z nimi wystąpienie Kid President. Przekonajcie maluchy i siebie samych, że wystarczy naprawdę niewiele, by wprowadzić trochę radości do życia i zmienić świat! Rady zwarte w filmie warto, by do siebie wzięli również Ci, którzy dawno skończyli 18 lat.

Udział w konferencji to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja dla najmłodszych do nauki publicznych wystąpień – zwłaszcza, że prawdopodobnie w przygotowaniach do talków pomagać im będą zaproszeni przez Uniwersytet Dzieci specjaliści. Filmy z wystąpień będą publikowane w sieci.

Konferencja odbędzie się w języku polskim 17 maja w Krakowie. Dzieci zgłaszać można poprzez formularz zgłoszeniowy dla prelegentów do 5 marca 2013 roku. Zatem godnie z hasłem tegorocznej konferencji – do dzieła!

 

This entry was posted in Nowości. Bookmark the permalink.