Nowe czeka na odkrycie! I to już 28 lutego…

Właśnie tak zaczyna się przyszłość: coś dotąd nieodkrytego, coś jeszcze niesłyszanego rozbrzmiewa, pojawia się po raz pierwszy i idzie dalej w świat, powodując lawinę, która w końcu obejmuje cały glob. Od paru minut, gdy wypowiada się pomysł, do światowej zmiany. Wierzycie w to? Trzeba tylko nastawić uszu…

Szykujcie się, bo będzie czego nasłuchiwać: już niedługo, od 25 lutego do 1 marca w Terrace Theatre w Long Beach, w Kalifornii, pod hasłem TED2013: The Young. The Wise. The Undiscovered. wybrzmi ponad 70 głosów, które warto usłyszeć.

To co młode, mądre i nieodkryte (czy może właśnie odkrywane?) zaprezentuje się podczas TED 2013 w barwnej, multikulturowej mozaice rozmaitych tematów: od zagadek ekonomii, wynalazczości, meandrów nauki czy kreacji przez najgorętsze problemy współczesnego świata po kwestie duchowości i tożsamości.

Oprócz takich sław jak Bono czy Peter Gabriel, uznanych ekonomistów czy świetnych dziennikarzy na TEDowej scenie pojawią się nieznane twarze: niemal połowa programu wydarzenia wyłoniła się z pierwszego ogólnoświatowego poszukiwania talentów, zorganizowanego w 14 miastach na sześciu kontynentach.

Jeśli wydaje się Wam, że Long Beach jest bardzo daleko, nie dajcie się temu wrażeniu zniechęcić. Już 28 lutego o godz. 17.30 zapraszamy do klubu Pauza na relację prosto z Kaliforni. Dzięki pomocy firmy Aon Hewitt będziemy mogli relacjonować sesje: Disrupt! Dream! Create! Sustain! Brzmi ciekawie? Wśród prelegentów projektanci, muzycy, inżynierowie, bloggerzy, wynalazcy, graficy…

Szczególnie interesująca zapowiada się sesja powiązana z marzeniami – Dream! Podczas niej wystąpi nastoletni naukowiec – Taylor Wilson, zajmujący się fizyką atomową, który doprowadził do fuzji w reaktorze, zbudowanym we własnym garażu! Innym fascynującym przykładem jest 15-letni Jack Andraka, który stworzył nowatorski niezwykle czuły i do tego znacznie tańszy detektor do wykrywania raka. Jack’a będziemy mogli zobaczyć w sesji dotyczącej szeroko pojętego tworzenia – Create!. To tylko przedsmak tego co nas czeka podczas tegorocznego wydarzenia.

Koniecznie przyjdźcie posłuchać o ich odkryciach i pomysłach, pozwólcie się zainspirować do tworzenia i działania! Kreatywna atmosfera zapewniona: w przerwie niespodzianki i różne bodźce zapewniające Waszym mózgom twórczą pracę. Chcemy pomóc Wam w szukaniu pomysłu na siebie, na przyszłość..

Pamiętajcie o tym, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny, lecz musicie się wcześniej zarejestrować na naszej stronie.

This entry was posted in Bez kategorii. Bookmark the permalink.